Téma:Fontos-e a zárt gyűrű ???
Készítette:karel
Dátum:2008.11.20, Csütörtök 10:18
Címszó:Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Fontos-e a zárt gyűrű ???



Üdvözlök mindenkit!

Nos. Újra van egy kis időm írni, a múltkor csak egy rövid szösszenetre volt időm, ezért most - (bár ez ITT egy kicsit OFF, de majd később a tárgyra térek) - pótolom a mulasztásomat, mármint hogy nem reagáltam akkor András hozzászólására melyet a megszólítás alapján hozzám intézett és amelyben ez állt:

Idézet:
„Ne kelljen már veszekedni állandóan könyörgöm, ha más a véleményed akkor azt ird meg ne oktass ki mindenkit, mert csak indulatokat szül.”

Nos akkor hadd kérdezzem már meg hogy abban a hozzászólásomban amire ezeket a fenti sorokat írtad hol, és mi volt a kioktatás? Már csak amiatt kérdezem mert azóta is párszor végig olvastam, de sehol nem találtam benne olyat ami kioktatónak tűnt, olyat meg aztán végképp nem aminek indulatokat kellett volna szülnie mint ahogy azt te írtad.
Ráadásul sehol nem vontam kétségbe hogy te nem tanultál eleget, azt sem vontam kétségbe hogy van olyan eset amikor nem árt ha picit növeljük a páratartalmat, mindössze leírtam hogy egyáltalán nem biztos hogy abban az adott esetben az alacsony páratartalom az oka a sikertelen költéseknek, ennek oka lehet pont az ellenkezője is annak mint amit te írtál, és hogy ezt látatlanban nemhogy elég nehéz, de szinte lehetetlen megállapítani, hisz nagyon sokszor még a saját madárnál is komoly fejtörést okoz a kudarcok felderítése, nem pedig olyan helyzetben ahol a madarakat nem is láttuk és a tartási körülményeket sem ismerjük.
Azt is írtad hogy:
„a hölgy segitséget kért és én adtam neki egy lehetséges választ.”
OK, becsülendő dolog hogy valakinek próbálsz segíteni, csak akkor lehet hogy nem egy azaz 1 lehetséges okot kellett volna leírnod hanem több lehetséges okot kellett volna felvázolni, vagy pedig nem magabiztosan kijelenteni hogy ez a hiba és erre ez a helyes megoldás, mint ahogy tetted:
idézet tőled:
„Ha a fióka már kifejlett volt a tojásban és utána fulladt bele az azért van mert kevés a páratartalom! Viszont ha már a fióka ütögeti a tojáshéjat akkor haggyd békén, kikel magától, ehhez max 1-2 napra van szüksége, ha utána sem kel ki akkor kelés gyenge volt, de segithetsz azzal. ha növeled a páratartalmat”
Mindössze emiatt írtam azt amit írtam, csak hogy lássa a hölgy hogy ez nem biztos hogy annyira egyszerűen meghatározható xx km-es távolságból a körülmények ismerete nélkül. Ha amúgy tisztában vagy a kelést befolyásoló és az inkubációs idő alatt bekövetkező elhullást kiváltó okokkal akkor simán leírhattad volna neki ezeket szépen sorba egymás után.
Mi van ha a szülők tartási körülményei nem megfelelőek és emiatt a tojások vitamintartalma nem lesz megfelelő és emiatt következik be az embrió pusztulása? Vagy mondjuk ásványi anyagban szegény takarmányozás is okozhatja a problémát. Mint ahogy okozhat problémát még genetikai dolog is. Azonkívül mikrobás eredet is lehet az elhullás hátterében.
Ha ezeket és a többit korrektül felsoroltad volna és nem 100%-os tippet adsz neki hogy már pedig ez hót tuti hogy ez a hiba és ez ellen ezt kell tenni akkor nem írtam volna semmit. Egyébként a magas párát nem véletlenül írtam pont szembeállítva az általad említett alacsony páratartalommal, ugyanis nagyon sokan úgy gondolkodnak mint ahogy te is, nevezetesen hogy ha nem kelnek ki a fiókák akkor permetezzük a tojások környékét, azzal segítünk. Mindössze arra nem gondolnak hogy elképzelhető hogy ezzel többet ártanak mint használnak. A magas páráról egyébként tudna mesélni itt valaki.......

MÁS:

Ezt írtam 2008.11.17-én 11.13-kor felkerült hozzászólásomba:
„Erre viszont anno pár évvel ezelőtt írt egy módszert Valaki hogy hogyan lehet megakadályozni a láb lerágását.”

Akkor pont arra gondoltam mint amit András most leírt a ragasztóval és a fűrészporral kapcsolatban. [Annyi a különbség hogy én nem jákóra emlékszem, de konkrétan madárfajt nem tudnék említeni – (persze könnyen lehet hogy én emlékszem rosszul) – de mintha egyik ismert - (tenyésztői körökben legalábbis) - alföldi tenyésztő vagy a felesége írt volna ezzel kapcsolatban egy rövid cikket.]
Egyébként ő(k) akkor már régebb óta alkalmaztá(k) ezt a módszert mikor az ezzel kapcsolatos cikkük megjelent a folyóirat hasábjain. Úgyhogy hatásos, tehát újabb érv a gyűrűzést ellenzők, elutasítók, vagy kifogást keresők ellen. Félreértés ne essék, nem vetem meg vagy nem nézem le azokat akik nem gyűrűznek, csak a kifogásokat keresők és a kifogásaik ellen igyekszem felhozni érveket. (Egyébként nekem sem az összes madaram gyűrűzött, „nagyon sokról” (értsd: arányaiban, az összeshez képest) lemaradtam – főleg a korábbi években - , de legalább a szándék megvan és igyekszem az összeset gyűrűzni.)
Előzmény: Document Link Icon
A teljes téma áttekintése.