Téma:PBFD-Toll-csõr szindróma ? -halálos beteg a Jákó-nk?:-(
Készítette:Marri
Dátum:2004.01.09, Péntek 10:58
Címszó:Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: : : PBFD-Toll-csõr szindróma ? -halálos beteg a Jákó-nk?:-(



Kedves Ernő!
Nem értem miért kellene a madarat eldugni azért mert beteg. Egyébként megértem a problémádat. Sajnos hasonló dolgokat éltem már át én is. Nekem a 10 éves kislányommal van problémám! Már több mint két éve küzdünk hajtépkedés problémával, sőt volt idő amikor a szempilláját és a szemöldőkét is kiszedte. Neki sem tudnak igazán segíteni, hetente járunk pszichológushoz. Néha én is azt gondolom hogy nem pszichológiai probléma van a háttérben. De amikor azt veszem észre, hogy megint egy hajszálat szed ki, értelmetlennek tűnik újabb vizsgálatokra küldeni. Ha a saját keze által veszíti el a hajszálakat, akkor az viselkedési probléma és ezzel a pszichológia foglalkozik. Másképp kellene kezelni a problémát, ha magától hullana a haja.
A jákód esetében nem értem, hogy a vírus hogyan készteti a madárkát arra hogy kitépje a tollát. Nem világos a kettő között az összefüggés. Magától nem hullik a tolla? A kitépett tollak mind betegnek tűnnek vagy már a kitépés elött is betegeknek látszanak a tollai? Ha meg tudnád akadályozni egy időre ezt a nem kívánt szokását, akkor kiderülhetne, hogy ez mennyiben befolyásolja az állapotát. Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy a tolltépést hogyan lehet megakadályozni.
A lányom esetében egy időben a két kezén két ujja körbe volt ragasztva nappalra raktapasszal (pszichológus tanácsolta, de volt amelyik a kopaszra vágást javasolta). Egy ideig tűrte ezt, mostmár erre nem hajlandó. De akkor szépen helyrejött a haja. Most csak nagyon sok figyelemmel és szeretettel tudjuk megakadályozni a probléma súlyossá válását. És a büntetés, veszekedés, elkeseredés egyszer sem segített a problémán, csak rontott a helyzeten.
Előzmény: Document Link Icon
A teljes téma áttekintése.