Téma:Madárházat építenék!
Készítette:Tatai Sándor (WebMaster)
Dátum:2008.10.16, Csütörtök 8:07
Címszó:Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Madárházat építenék!



És még annyit tennék hozzá hogy, az általam tartott madarak 99%-a biztos hogy a mi éghajlatunkon született ! Vagyis soha nem látott mást télen csak a hideget, úgy mint valószínű a szülei is...
Vagyis nem Afrikában, Ausztráliában, vagy Amerikában.
Ha vadonbefogott madárról beszélünk az más, de azt meg én ítélem el aki több tíz/vagy száz/ madár élet kioltásához járul hozzá azzal hogy ilyen madarat vesz !! De ez más téma, ezt ne talaljuk !!!

Külön örülök, hogy nem ment át a téma 'anyázásba', hanem értelmes vita alakult ki. Ritka jelenség errefelé manapság sajnos.
Viszont:
Egy afrikai, ausztráliai, stb. faj esetében nem az számít, hogy hol született meg az állat, hanem, hogy hol fejlődött ki a faj, hol van az őshazája. Az ilyen helyről született madarak esetében valószínűsíthető, hogy nem úgy fejlődött a faj, hogy képes legyen pl. télire tömöttebb, a hőt jobban szigetelő tollazatot váltani. Tehát a madarat valamilyen formában mindenképpen védeni kell a hidegtől. Egy Amazonas, vagy Kongó vidékéről származó fajnál nyilván nem volt szükség a hőszigetelésre - sokkal inkább a hő leadása a problémás.
A kecskepapagájok a fűtetlen tartásra szintén nem jó példa, mert a faj Új-Zélandról származik, ami kb. megfelel a mi éghajlati körülményeinknek. Az északi szigeten valóban csak ritkán találkoznak 0 fok körüli hőmérséklettel, ám a déli szigeten már igen.
Tehát mindig azt kell nézni, hogy honnan származik a madár.
Egy helyes, bőséges, változatos táplálás természetesen segít, főleg, ha ilyenkor ráadásul úgy keverjük az eleséget, hogy több benne a nagyobb energiatartalmú magok aránya. Mivel a madarak anyagcseréje gyors, ez segíthet.

Előzmény: Document Link Icon
A teljes téma áttekintése.