Téma:papagajok termeszete
Készítette:Csilla
Dátum:2009.01.15, Csütörtök 7:45
Címszó:Válasz: Válasz: papagajok termeszete



Hú... Tetszetős elmélet, de több kérdésem lenne:
- -A sárgabóbitás jóllehet igen szociális lény, mégis rendkívül hajlamos a tolltépkedésre. Hogy jön ez össze az elmélettel? HAT UGY HOGY ANNAK IS A FELNEVELESET MI EMBEREK ELSIETTETJUK.
- A jákó testméretéhez képest igen hamar, már 1,5 évesen ivaréretté válik, és ennek megfelelően ivari viselkedést mutat. Ez mellett hogy fér meg a szüleivel még pár évig??? VALAHOGY UGY AHOGY EGY TINI GYEREK FER MEG AZ O SZULEIVEL :))) .

- A nagypapagájok ivari felismerése nem genetikus, hanem tanult, bevésődés eredménye. Magyarán az őt etető szülők képe vésődik be. Akkor a kézzel nevelt jákó miért fogadja el a fajtársát könnyebben, mint egy amazont? HMMM NEM TUDOM HOGY KONNYEBBEN ELFOGADJA E. AZ ALTALUNK ETETETT JAKO MINKET FOGAD EL FAJTARSANAK, DE HA OSSZETESZED EGY MASIK JAKOVAL NEM JON KI VELE..TALAN CSAK IDOVEL. UGYANUGY HA OSSZETESZED EGY AMAZONNAL ..IDOVEL KI JON AZ AMAZONNAL IS.

Ahogy Gyula is irta...ez mind az ember elmelete..van benne fantazia, az hogy mennyire igaz, soha nem fogjuk megtudni. Egy viszont tuti...a jakok vagy mas olyan papagajok amik sokkal hosszabb idot toltenek el a szulokkel es a kis csaladdal, nem lennenek olyan neurotikusak a fogsagban he mi nem kenyszeritenek oket az elsietettet onnallosagra.
-
Előzmény: Document Link Icon
A teljes téma áttekintése.