Téma:Kézzel nevelés
Készítette:Tatai Sándor (WebMaster)
Dátum:2003.06.02, Hétfő 16:34
Címszó:Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Kézzel nevelés



Bocs, bele kell szólnom:

A kézzel nevelt madarak sem képzelik magukat embernek, ha a kézzel nevelés nem rögtön a kikeléstől kezdődik, hanem csak pár héttel a kirepülés előtt vesszük át a madár nevelését a szülőktől. Ekkor a madarunk még simán kézszelíd lesz, de az identitása már kilakul.


A madarak egy része (szemben az emlősökkel) nem rendelkezik veleszületett identitással. Így pl. a szexuális partner kiválasztásában az ösztönök helyett (szemben pl. az emberrel) a tanulásnak van szerepe. Így pl., ha egy kutyát, macskát, egeret, gyíkot... nevel fel vki, akkor a felnevelt állat szexuláis magatartásában semmilyen anomalia nem fog jelentkezni, de ha pl. egy verebet, csókát..., akkor bizony a madara ivarérés környékén a környezetében lévő emberek közül akar majd párt választani. Persze minden egyes állatfaj ilyen irányú viselkedésében szerepet játszanak mind ösztönös, mind tanult magatartási formák, csak az említett két tényező aránya egyes madárfajoknál erősen a tanulás felé tolódott a törzsfejlődésük során.

Boni? Hm... :-) Igen ő is kézzel nevelt, de egyelőre még jól elvan, hiszen egy éves múlt. Amúgy szeretnék neki társat, nem a szaporodás, utódok miatt, annak is örülnék, ha jól meglennének együtt. Egymás tollászása, játszadozás a délelőtt üres óráiban, ezt én nem tudom neki megadni. A kézzel nevelt, lány kakaduknál jobb a helyzet, ők még esetleg képesek egy madarat párnak elfogadni, de a fiúk jóval nehezebben. Nem tudom, boni milyen nemű, majd 2 év múlva kiderül, bár, ha az anyagi helyzetem engedi, és találok triton kakadut, akkor jövő nyáron már szeretnék társat neki. Legfeljebb rászánom magam, hogy kitépjem egy tollát. :-)
Előzmény: Document Link Icon
A teljes téma áttekintése.