Téma:Nagy Sanyi
Készítette:Sanyi
Dátum:2005.11.14, Hétfő 10:13
Címszó:Válasz: Nagy Sanyi



Elsődleges támpont a viselkedése lehet. A már éves hímek is gyakorolgatják a fajra jellemző udvaró pózokat(nyaknyújtogatós-szárnyremegtetős pozitúrák).
A méret és fejforma alapján már csak azért is nehéz beazonosítani, mivel Magyarországon csak nagyítóval lehetne tisztavérvonalú alfajt találni. Elsősorban az elterjedt indiai alfajt keverték a ritkább, de méretében impozánsabb pakisztánival. Viszont így előfordul, hogy azonos fészekaljon belül is lehet erőteljesebb a tojó fióka a hímnél.
A kissándoroknál elég jól bevált a "szemcsík" megfigyelése(ez előfordulhat, hogy a fiatal nagysándornál/elsősorban alfaj függő/ sokszor nem is igazán látható). Az orrnyílástól a szemig húzódó sáv, hímeknél a szem közepe tájára eseik, míg tojóknál a szem alsó vonalához.
De ez csak támpont lehet. Elsődleges a tehát nemi viselkedés. A nyakörv megjelenése két éves kor tavaszától várható, néhány egyéertelműen fekete tollacska képében.
A tojók hangutánzó készsége(ami vetekszik az amazonokéval) ennél a fajnál nem marad el a hímekétől. Vagyis egyed és nem ivarfüggő.

Előzmény: Document Link Icon