Téma:Együtt tartás
Készítette:Sanyi
Dátum:2005.10.14, Péntek 10:39
Címszó:Válasz: Jobb félni, mint megijedni?



Az alábbiakat írtam az Index fórumon, egy hasonló kérdésre:

"A madárinfluenza egy olyan probléma, aminek a lényegét még az általában szenzációéhes sajtó is elhallgatja, a pánikkeltéstől félve.

A lényeg. Virulógusaink beazonosították a távolkeleti vírust, majd ezt tojásban(mint a legnagyobb élő sejtben)szaporították és beoltottak vele néhány prominens személyt a nép megnyugtatása végett. Ezt követően elhíreszetelték, hogy megvan az oltóanyag a teljes lakosság számára, így ha szükséges a vírus hazai felbukkanásakor a mindenkit be tudnak egy héten belül oltani.

Valójában, a vírus mire hozzánk ér "mutálódik", tehát a miniszter úr oltása semmit nem ér. Viszont megvan a technológia, amellyel gyorsan elkészíthető egy valóban hatékony védőoltás, amely az első emberben való azonosítást követően néhány héten belül tömegesen gyártható. Tehát lehetnek veszteségek, csak nem olyan mértékben mint a '17-es spanyolnátha idején.


A kérdésre válaszolva, ma Magyarországon nemhogy a madarak, de az emberek számára sincs kész védőoltás.

Amiben reménykedhetünk az az, hogy előbb készül el az oltóanyag, illetve ezt követően lesz ideje a madarak immunrendszerének felkészülni, mint ahogy a vadmadarak közvetítik a vírust.

Addig is lehetőség szerint izolálni kell az állományokat, ami jelenleg nekem is pl. nehezen megoldható feladat.

Ennek oka az, hogy hatalmas mennyiségű veréb, balkáni gerle jár a fácánkertbe(ezért szükséges a rendszeres féregtelenítés is), így amennyiben megjelenik a madárinfluenza köztük, úgy sok százezer Ft értékű madarat kell elaltatnom és még az is esélyes, hogy a többszörös értékű 15 év alatt összegyűjtött papagájállományunk is rámegy.

Jelenleg a papagájvolierek külső röpdéit fedjük le hullámlemezzel, így elzárva a verebekkel való érintkezés lehetőségét, csalianyaggal ellátott egérfogók várják a tél elől behúzódó rágcsálókat, az immunrendszer erősítése érdekében almaecetes, Laktiferm-es ivóvizet kapnak madaraink heti rendszerességgel.

Ha szükséges lesz, úgy fertőtlenítőszeres ki- és belépőkkel választjuk el a madárkert egyes szektorait.

Miután a verebek számára nem akadály az un. csirkedróton való átreppenés sem, így a fácánost újra kell húznunk még egy (harmadik) réteg hálóval is."

Tehát, a magam részéről némiképp bevagyok tojva:(
Szívesen venném nálam okosabbak vígasztaló szavait.


Előzmény: Document Link Icon