Ezzel vitatkoznék, a Tomas Arndt, Lexicon Of Parrots c. műve, az egyik legátfogóbb mű a papagájokról. Azt is vitatom, hogy a fő forrás a Föld papagájai volt. Természetesen készültek külföldön egyes nemzetségekről, sőt fajokról (pl. Jákó) könyvek, melyek sokkal részletesebben tárgyalják ki a témát. Ezek honosítása viszont egyszerűen nem éri meg. Azzal egyetértek, hogy az itt közölt fajleírások sokkal részletesebbek is lehetnének, illetve sokkal több fajt kellene megemlíteni. Sajnos itt a terjedelmet nem a kiadás ára, hanem az idő szűkössége befolyásolja.
TS
Kedves Anikó!
A Föld papagájai egy átfogó, de csak a felszínt érintő könyv. Az eleje (tartás, betegségek,...) használható, de, aki a fajokról akar többet megtudni, mint azt, hogy milyen színűek, annak a NET-et kell böngészni. Nyilvánvaló, hogy ennek terjedelembeli okai is vannak, 240 fajt viselkedését nehéz egy kötetben boncolgatni.
Ezen a honlapon meg Sándor főként az említett könyvet használta irodalomnak, néha a papagájlexikont a NET-ről, mely szintén inkább az érdeklődöknek, a nagyközönségnek szól, mint a tartóknak.
Szép napot!
Donát
|