Kedves Anita! Kedves Sándor! Két kérdésem lenne, amiben szeretném a tanácsodat kérni (illetve azokét, akiknek van jó ötlete a témával kapcsolatban). 1. Ha nyáron elutazunk 2-3 napra vagy 1 hétre, mi jobb a madárnak, ha magunkkal visszük, vagy ismerősöknél helyezzük el (idegen környezet, idegen emberek)? Mennyire viseli meg az utazás? Hogyan lehet/kell szállítani? Két - három napra egyedül akár egyedül is lehet hagyni a madarat, ha kellő mennyiségű vízről és eleségről tudsz számára gondoskodni. egyébként, ha könnyen megoldható, akkor érdemes inkább magaddal vinni. Az utazást jól bírják általában a madarak. Akár a saját kalitkájában is viheted, mivel itt a saját megszokott környezetében lehet a madár. Ha ijedten viselkedik, akkor meg lehet próbálni letakarni a kalitot. Ha ekkor sem múlik el a félénk viselkedés, akkor ajánlott dobozban szállítani. Itt figyeljünk arra, hogy kellő számú szellőzőjukat készítsünk ezen.
2. Nyáron a lakásunkban néha 30-31 °C is van (nyugati fekvésű). Arra mindig figyelünk, hogy a madarat ne érje közvetlenül az erős napfény, de látni rajta, hogy melege van. Mennyire bírják a meleget a madarak? Hogyan lehet őket kíméletesen hűteni?
A meleget jól tűrik. Innivaló mindig legyen a madár előtt. Nagy melegben biztosítsunk fürdési, zuhanyozási lehetőséget a madár számára. Zuhanyoztatni pl. a szobanövényekhez használatos vízpermetezővel lehet a madarat. Ebben nyugodtan lehet csaphideg víz is. Fürdetésnél figyeljünk oda arra, hogy a tollazatot ne áztassuk át teljesen, illetve csak igazi kánikulában.
Ezúton szeretnék gratulálni a honlaphoz, nagyon tetszik és én nagyon sokat tanultam belőle. Köszönöm.
|