Készítette:Mátyás Gábor
Dátum:2010.01.05, Kedd 10:37
Címszó:Nemes vagy jákó
Kategória:Vásárlás
A téma összes bejegyzése




(Összesen 30 bejegyzés)


2010.01.08 21:14 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Don)
1. Szürkét ne.
2. Nem igazán hihető, hogy alfajok között (nemesek) ekkora különbség lenne. Talán némi trend leírható, de nagyjából tökmindegy, hogy honnan származnak a madár ősei, vagy szerencséd lesz vele, és illetek egymáshoz, vagy nem.
3. Én spec. kedvellek, Karel!
Donát


2010.01.08 10:01 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Mizo)
Köszönöm a kiigazítást, teljesen jogos!:-)))
Csak én már itthon így szoktam meg sok éve:"Ki rendetlenkedik, akciózik, ganajkodik??" "Hát a sapisok!":-DDD


2010.01.08 09:48 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Nemes vagy jákó (Conure)
Hát akkor rosszul mondják!!! Különben sem hinném, hogy Sz.hely környékén mindenki lógott biológiáról.

Lehet, hogy nem fajta, hanem faj, de én maradok a fajtánál. Felénk így mondják.


2010.01.08 09:41 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Conure)
Hali!
Csak az érzékeltetés végett, hogy mennyire nem egyértelmű a "sapis" kifejezés:
(néhány faj ami eszembe jut hirtelen) 1, Aranysapkás papagáj (Aratinga auricapilla)
2, Vörössapkás papagáj (Purpureicephalus spurius)
3, Kéksapkás papagáj (Polytelis alexandrea)
4, Fehérsapkás papagáj (Pionus senilis)
5, Rozsdássapkás papagáj (Pionites leucogaster)
6, Feketesapkás papagáj (Pionites melanocephala)
Ezenkívűl van még feketesapkás a Pyrrhura nem-ben is, valamint neveznek madarat kéksapkásnak, az amazonok között is.



Hát igen ... ami nekem természetes, nem biztos, hogy neked is az!!!!:-)))
Az konkrétan két feketesapkás gonosztevőt jelent!!!!:-))) De nagyon édes és szelíd madarak, csak időnként szeretnek csérogni!!!!:-))


2010.01.07 23:07 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Mátyás Gábor)
Utána néztem a salamon-szigeteki alfajnak. Olvastam én is róla, hogy milyen tulajdonságokban különbözik az új-guineaitól. Nálunk Magyarországon az új-guineai a legelterjedtebb. Eddig még nem is találtam tenyésztőt, aki a Salamon-szigeteki nemest tenyésztené.


2010.01.07 22:59 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Mátyás Gábor)
Nem várom el azt, hogy egy madár csendes legyen, vagy teljesen hangtalan legyen. Amikor szobamadárnak vásárolok egy papagájt, akkor azt annak tudatában teszem, hogy van hangja. Az viszont már hatalmas különbség két madár között, hogy az egyik napjában párszor (akár többször is) erősebben hallatja a hangját, vagy a másik reggeltől estig szinte folyamatosan kiabál. Egy másik dolog a madár hangja. Azt tudom már tapasztalatból, hogy az aratingáknak erős és nagyon éles hangjuk van, szinte már üveghangon képesek ordítani.
Igyekszem mérlegelni a madarak jó és rossz tulajdonságait is. Éppen ezért nem hamarkodom el a madárvásárlást. Információkat gyűjtök ahány helyről csak lehet, majd mérlegelek és döntök. Tavaszra, nyár elejére tervezem a madárvásárlást. De tudom ahhoz, hogy jó döntést hozhassak időben utána kell járni a dolgoknak. Szerintem sajnos a legtöbben úgy veszik meg a madarat, hogy nem járnak utána, mivel is jár egy szobamadár tartása. Azt, hogy a madarakkal sokat kell foglalkozni, a legtöbben nem veszik komolyan. Ugyanis úgy gondolják, hogy a madár úgyis ott van a nappaliban vagy a szobában a kalitkában, az ember is ott tartózkodik a legtöbbet ha otthon van, tehát gond nem lehet, mert végül is egy légtérben vannak. Vagy a kezdeti fellángolás elmúlik és a madár hanyagolva lesz, pedig madár tartásához nem arra van szükség, hanem elhivatottságra.
Bízom abban, hogy jól választok a nemessel. Én mindent meg fogok tenni azért, hogy majd jól érezze magát a családban.


2010.01.07 22:41 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Mizo)
A salamon-szigeteki nemesről pedig még annyit mondanék, hogy az alfajok között a legkisebb, ám a legcsendesebb is, nem egyemberes és gyerekszerető. Nem beszél annyira jól, mint az új-guineai vagy a halmahéra, de nagyon jó természetű papagáj.


2010.01.07 22:16 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Mizo)
Ők kézzel neveltek,Kyga barátom nevelése mindhárom, leginkább akkor vokáloznak, ha haza érkezünk, már megismerik, ha a garázsajtó felnyílik és indul az örömüvöltés!!!:-))) Onnan meg már mindegyik kinn mókol a lakásban. A szülők által neveltek sokkal durvábbak.


2010.01.07 22:01 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Karel)
Szia!

Nézd! Már jó úton jársz, ha azt be tudod ismerni hogy volt egy yandaya-d amit a hangja miatt el kellett adnod.... Mivel korábbi hozzászólásodban tapasztalatokat és észrevételeket kértél másoktól, reagáltam én is, elmondtam a véleményemet, amiben szerepelt hogy a nagypapagájt lakásban tartani nem szerencsés. A véleményemet annak ellenére mondtam el, hogy a papagájokat tartók táborában nagyon sokan utálnak engem, mert sokszor adok hangot a véleményemnek, amiben nem igazán az ember mint madártartó érdekeit tartom szem előtt, hanem a madarakét, akár egyed, akár faj szinten van szó róluk. Konkrétan ebben a témában csak Éva volt az aki hasonlót írt, nevezetesen ezt: "Ha a hangjukról van szó,mindenki kedvence csendes,szinte alig,de inkább nem is kiabál:)Nem kell elhinni." Tehát nem kell elhinni. Ha visszaolvasol, jó sok témával ezelőtti hozzászólásokat, akkor olvashatsz itt olyanokról akik "családi okok miatt" kínálták eladásra a madaraikat. A "családi ok" minden esetben a madarak hangja, és erős "rombolási hajlama" (esetenként a madár terrorista viselkedésmódja) volt..... Volt itt olyan aki egy amazont tartott egy darabig, aztán ő is kénytelen volt megválni tőle, pedig korábban váltig erősítette hogy ő aztán biztos nem fog úgy járni mint sokan mások, meg hogy ő eleget tud foglalkozni a madárral, stb. stb. Az emberek nagy része nem képes bevallani hogy kudarcot vallott, mindig valami kifogást talál. Így lesz a hangos, szobát szétromboló madárból "családi okok miatt eladó", vagy pedig egy tolltépős, karmait-ujjait lerágó, kényszermozgásokat művelő idegroncs. Amennyiben végignézed a madaras hirdetéseket, sok olyat fogsz találni, ahol pár éves "kézszelíd" madarat kínálnak eladásra. Szerinted ezektől miért akar megválni a gazdája, ha egyszer már rááldozott egy vagyon pénzt a megvételükre, elhelyezésükre, takarmányozásukra? Az ne tévesszen meg, ha esetleg egy ilyen madarat megnézel és az pont akkor nincs megtépve, meg pont akkor nem ordít.....
Még egyszer mondom, jó úton jársz, ha azt be tudod vallani hogy valóban a hangja miatt adtál el egy yandaya-t. Ha a jó úton akarsz tovább menni, akkor nem csak azokat a véleményeket fogod meghallani amik arról szólnak hogy "az én madaram soha nem kiabál" "az enyém csak reggel 5 percet meg este 5 percet" "az enyém meg csak akkor ha megijed", hanem meghallgatod és meg is hallod azokat is akik elmondják hogy igenis, hangos a madár, vagy igen, azért kellett megválni tőle mert hangos volt. Ez utóbbiakból valóban kevesebbet fogsz hallani, mivel mint ahogy korábban mondtam, az emberek a kudarcaikat nem szívesen ismerik be, ergo nem is dicsekszenek vele. Tehát nem azért fogsz ilyenből kevesebbet hallani mert az a kivétel ha hangos egy nagy papagáj, hanem az a kivétel amikor nem ordítja ki a szomszédot a házból. Persze szerintem ebben az esetben is csak arról van szó hogy a gazdi megszokta a madár hangját, nem tartja kellemetlennek, esetleg fel sem tűnik neki. De ettől a környezetében élőket még zavarhatja, főleg ha olyan, egymás iránti toleranciát maximálisan nélkülöző emberek által lakott országban élsz mint Madzsarisztán....

.


2010.01.07 21:20 Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: (Fery)
Igen, nekem nem annyira természetes, de legalább most már tudom miről van szó! És igen, halottam már én is a feketesapkás hangját és nem kicsi az sem!
Sok boldogságot hozzájuk...
Ugrás a tetejére