Készítette:Küzmös Csaba
Dátum:2009.07.08, Szerda 14:25
Címszó:Magyar Madarász
Kategória:egyéb
A téma összes bejegyzése



(Összesen 1 bejegyzés)


2009.07.08 14:25 Magyar Madarász (Küzmös Csaba)
Kedves Tenyésztő, Madártartó és Madárbarát!

Mint bizonyára mindenki tudja, a díszmadár tenyésztés hazai irodalma igen szegényes. Az országot járva, a hobbinkról beszélgetve egyre jobban körvonalazódott bennünk hogy ezen a helyzeten javítani kell. Hosszú előkészítési munka után végre látjuk az alagút végét, lassan de biztosan kezd beérni a munkánk gyümölcse: [b]Magyar Madarász [/b] szaklap.

A Magyar Madarász szaklappal célunk egy olyan kiadvány létrehozása mely mind szakmailag mind tartalmilag a mai kornak megfelelő információkkal tud szolgálni nem csak a kezdő madarászoknak, hanem a már profibb tenyésztőknek is. Az első, bemutatkozó számunk tartalma a következőképp alakul:

[b]A színkanári bírálatának alapjai: [/b] Pákozdi Károly írása mely a színkanárik bírálati szempontjainak útvesztőiben ad eligazítást és támpontot a jelenleg hatályos COM/MDOSZ bírálati lap alapján.

[b]Hullámosok kiállításra való felkészítésének alapjai: [/b] Lukács Károly, Magyar-Ausztrál hullámos papagáj tenyésztő és bíró felkészítési tanácsai, gyakorlati útmutatókkal és intelmekkel nem csak kezdő kiállítók számára.

[b]Egy kis Genetika: [/b] Varga Sándor, a Díszmadarak című könyv szerzőjének, az MDOSZ jelenlegi elnökének alapvető genetikáról szóló cikke, mely a profi díszmadártenyésztés elsajátításához nélkülözhetetlen információkat ismertet.

[b]A topáz kanári: [/b] Pákozdi Károly cikke a topáz kanári jelenleg ismert tulajdonságait ismerteti.

[b]Nyársfarkú amandina: [/b] Küzmös Csaba átfogó cikke a nyársfarkú amandina mutációkról, genetikájáról és standard leírásáról.

[b]Fekete Csíz: [/b] Karl Biderman, Svájci tenyésztő cikke a madár megvásárlásától kezdve a tenyésztésig bezárólag szolgál hasznos információkkal a fekete csízekkel kapcsolatban.

[b]Gould amandina tartók naptára: [/b] Mike Fidler, neves tenyésztő és környezetvédő cikke, aki a természetben található gould amandina viselkedésének tanulmányozása révén állította össze a tenyésztői naptárat, mely nem csak a gould amandinák tenyésztésénél használható.

[b]A long feathered rózsásfejű törpepapagáj: [/b] A neves belga tenyésztő, Dirk Van den Abeele korábbi írása, a rózsásfejű törpepapagáj standard változatának kialakulásáról és tenyésztéséről.

[b]Pintyfélék tartásában fontos fűfélék: [/b] egy kis kitekintés a pityfélék és egzoták tenyésztésénél használatos fűfélékről, ausztrál tapasztalatokról Marcus Pollard tollából.

[b]COM - Kiállítások és versenyek szabályzata: [/b] a COM irányelvei nemzetközi, COM által is elismert kiállítások rendezésére.

[b]Save the gouldian Fund: [/b] Természetben a gould amandina populáció nagysága már csak kb. 2500 felnőtt egyedre tehető. A faj megmentésére és viselkedésének a kutatására hozták létre ezt az alapítványt. Cikkünkön keresztül próbáljuk meg bemutatni az Alapítvány munkásságát, erőfeszítését.

A szakanyag nyomdai költségének fedezése érdekében az érdeklődők részéről egyesületünk pártoló tagként példányonként 500,-Ft (+ esetleges postaköltség) támogatást kérünk cserébe.

Bővebb információ az IDRE Forumán

Jó olvasást és sikerekben gazdag tenyésztést kívánva:
IDRE vezetősége és szerkesztő bizottsága.
Ugrás a tetejére