Tisztelt Sándor! A kézzel való fegyelmezést az alatt értem, hogy ha valami olyan dolgot csinál amit nem szabad neki (pl:rágcsál egy tollat, asztal sarkát stb.) azt feltartott ujjal jelezzük és ˝megmondjuk˝, hogy nem szabad (másképp oda se figyel). Ezért talán nehezen barátkozik a kézzel, de mindent nem engedhetünk meg neki (az ő érdekében se).A bizalom szó használatát azért mertem használni, mert ha vállon ül, akkor szinte mindent megenged. Akár meg lehet puszilni a csőrén, vagy a szárnyán és tollászkodni is szokott rajtunk.Kérdésmmel arról szerettem volna tudomást szerezni, hogy ez áltlában jellemző-e ezekre a madarakra, vagy csak egyéni eset.
A nagy-Sándor papagájok általában könnyen szelídülő kedves, közvetlen madarak. A fenti "fegyelmezés" nem okozhat idegenkedést a kéztől, tehát ez egyedi esetnek is felfogható. Az is lehet, hogy ennél a példánynál egy kicsit lassabban megy a szelídülés folyamata, szerintem idővel a kézhez is hozzászokik. Ne felejtsük el azt sem, hogy ez egy fiatal madár, tehát még meglehetősen szertelen.
Kedves Anikó! Szerencsére nálunk legtöbbször van itthon valaki és sokat van kint, de nekünk is szokott kiabálni. Szerintünk is így akarja felhívni magára a figyelmet, de nem mindig tudjuk kivenni olyankor. Nem túl jó megoldás, de ha másképp nem marad csendben, le kell takarni, és akkor megnyugszik. Lehet, hogy a napi egy óra tényleg kevés, mert Artúr nagyon szereti a társaságot, még ha éppen a helyén van is.
Ez a faj sok törődést igényel, a napi egy óra lehet hogy tényleg kevés. Oda kell rá figyelni, mert hajlamos arra, hogy búskomorságba essen.
|