Téma:
lágyeleség
Készítette:
Sanyi
Dátum:
2003.09.25, Csütörtök 9:14
Címszó:
Válasz: Válasz: lágyeleség
Én meg egyenesen vissza vinném a kereskedőnek (biztosan örülne neki).
A molyos magokról csak annyit, hogy a kereskedések polcain képesek évekig elücsörögni. A dobozosakat a gyártó két-három évre szavatolja, de tapasztalatom szerint a három éves napraforgómag már intenzíven avasodik. Ha biztosan kiakarod zárni, hogy ne többszörösen átcsomagolt szemetet sózzanak rád, akkor terményboltban vásárolj magokat és keverd össze a legtöbb díszmadaras könyvben megtalálható recept szerint. Míg a ismertebb dobozos-eleség gyártók nyolc-, jó esetben tíz féle, a kereskedésekben kapható jelzés nélküli nylonzacsekokban, például a hullámos eleségben három-négy féle mag van, addig egy felkészültebb takarmányboltban tizennégy-húsz féle magból válogathatsz. A lényeg hogy egy évnél frissebbet vegyél és annyit, hogy egy éven belül elfogyjon.
Vásárláskor itt tudott ellenőrizni, tapintás szemrevételezés és szaglás útján, hogy amit venni kívánsz, ne legyen nedvességtől összetapadt, dohos szagú, molyos. Nagyobb tétel vásárlásakor én minden zsákba beletúrok és bizony előfordult, hogy a gyanúsan jó árú mageleség egy része a zaklatás hatására szárnyra kapott. A lágyeleséget tudom, kis tételben macerás összeállítani és többen ellenzik például a főtt tojás etetését, de szerintem még nem találtak ki jobbat. A névtelen papirdobozos eleségeknél mindenképp jobb. A lágyeleség adásáról annyit kell tudni, hogy a természetben felszedett rovartáplálékot hivatott elsősorban pótolni. Összetételének lényege( akár frissen készített, akár szárított), a magas fehérje tartalom, amit a benne lévő tojás, tejtermék, hangyabáb, szárított rovarpép tartalmaz.
A többi az előbbiek feldolgozását elősegítő vitamin, ásványianyag, az ezeket tartalmazó friss, vagy száritott zöldség, gyümölcs. Fentiekből is kitűnik, hogy akármilyen jól záró csomagolásban, tartósítószerekkel ellátott a szárított lágyeleség, a szavatossági ideje összetételénél fogva nagyon rövid. Miután a természetes állapotot hivatott pótolni, etetésekor a érdemes követni az évszakok változását. Vagyis a télen vagy egyáltalán nem, vagy csak minimális mennyiségben kell adni a madaraknak. A tél végén, a tavaszi időszak elején érdemes elkezdeni rendszeres etetését. A legtöbb fehérjét a tojásrakás és a fióka nevelés idején igénylik a madarak, majd az ősz beálltával, fokozatosan le lehet állni vele. Természetesen a madarak változatos etetéséhez, folyamatosan kell biztosítani számukra az évszaknak megfelelő zöldeleséget, illetve gyümölcsöket is.
Hát ennyit röviden.
Előzmény:
Válasz felvitele
(
HTML
)
A teljes téma áttekintése.
lágyeleség
(Anonymous)
. .
Válasz: lágyeleség
(Don)
. . . .
Válasz: Válasz: lágyeleség
(Sanyi)
* Most itt vagyunk *
. . . . . .
Válasz: Válasz: Válasz: lágyeleség
(Anonymous)
. . . . . . . .
Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: lágyeleség
(Hella)
. . . . . . . . . .
Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: lágyeleség
(IceCat)
. . . . . . . . . . . .
Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: lágyeleség
(Sanyi)