Téma:Röpde
Készítette:Sanyi
Dátum:2006.01.03, Kedd 9:50
Címszó:Válasz: Röpde



Ha nem teszed egymás mellé a rozellákat, akkor nem lesz szükséged a dupla drótfalra(kivéve a tervezett jandaya-knál, mivel ők hobbiból szeretnek lábbujjakra vadászni).
A 3 pár kecske, sőt 3 pár énekes együtt tartása nem biztos, hogy sikeres lesz. Mindenesetre egészen fiatal korú madarakat engedj, egyidőben a röpdébe és tartsd szemmel őket. Az énekes az egyik legvérmesebb laposfarkú(bár a Phesotus családban van amelyik hajazza), de pl. a korábban emlegetett Gálos István sikerrel költette őket kolóniában(de ő más huncutságokra is képes, amit mi csak hitetlenkedve bámulunk). Ha mindenképp több pár madarat akarsz egy volierben tartani, úgy inkább különböző fajokat engedj össze (pl. a tenyészidőszakban fészekdúlásra hajlamos futó papagáj, tiszteletben tartja a nyugodtabb, de jóval nagyobb sárgatorkút /ráadásul a méteres odút alapból sem kínja el/).
Miután illik kalkulálni azzal, hogy a későbbiekben nagyobb, helyigényesebb madarakat is tarthatsz a tervezett röpdében így a 2 méter hosszúságú, 70 centi széles röpde a minimum. A védőházikó fogalma többféleképpen értelmezhető. Alapesetben a külsőhöz csatlakozó belső röpdére gondolunk, ahol az etetőtálak, odúk is helyet kapnak. Ez esetben a belső volier mélysége 1,5 méter körüli legyen.
Drótfonatnak megteszi az 1.2-es hidegen húzott, saválló drótból készült 2 x 2-es lyukbőségű fonat(Tompán kb. 700Ft/m2)(bár a jandaya miatt már érdemes megvenni a 2mm-es drótfonatot, legalább a külső burkolatnak, ennek a fonatnak itt az alvégen 1000-1200Ft négyzetmétere). Ha kimégy a monori börzére március 12.-én, ott rendelhetsz akár pontheggesztett anyagból is hálót, kb. 1200Ft-tól.

Előzmény: Document Link Icon