Téma:madárinflú
Készítette:Sanyi
Dátum:2005.11.30, Szerda 14:52
Címszó:Válasz: madárinflú



Az eddigi esetek többsége hattyúkban fordult elő. Ez azért érdekes, mivel a vándor madarak normális útvonala ebben az időszakban észak-dél útirányú(kivéve persze a tesco-s csirkét, mely keletről terjed, egészen addig, míg korrupt uraink be nem varrják a zsebüket és körmére nem néznek a multiknak).
A földközi tenger magasságában futhat talán össze olyan útvonal, ahol az északabbról, azaz tőlünk is érkező hattyú fertőződhetett, más vízi madarakkal.
A tőlünk keletre történt esetek(orosz, román, török) egyaránt a Dél-kelet Ázsiából származó baromfik hozta fertőzések miatt alakultak ki. Zárt tartásban jöttek elő(így vadmadarak sem fertőződtek).
Miután a vadmadarak vándorlása gyakorlatilag befejeződött, így nem hiszem, hogy április előt nálunk keletkező, valós esetről mesélhetnének.
A fertőzési lehetőség addig, elsősorban dél-amerikai madárimportban(de mivel a fertőzésnek gyakorlatilag nincs lappangási ideje, így a tömeges elhullás/fertőzéstől számított 1-3 napon belül/, még a karantén idő alatt lebuktatja a vírust) és egy esetleges távol-keleti madár(díszmadár, baromfi stb.)behozatalban rejtőzik.
Viszont félő, hogy soha olyan kevéssé nem örültek az első fecskéknek, mint mi fogunk:(
Ami a papagájokat illeti, véleményem szerint ha a jelenleg készleten lévő befogott és tíz évre visszamenőleg soha nem látott mértékben olcsó madarak elfogynak(pl. '98-ban a befogott jákóm 80eFt-ba került), akkor pozitív irányban fognak az árak elmozdulni és hangsúlyt kap a tenyészett madár "tenyésztett" értéke.
Mindenesetre kár, hogy ennek a vadon élőmadarak tömeges pusztulása az ára. A saját tapasztalatom szerint, a médiák által felfújt léggömb gyakorlatilag kipukkant és egy közel másfél hónapos szünet után újra izzik az infóhálózatom az érdeklődő leendő madártartók hívásaitól.
Miután kényszerből "kiműveltem" magam madárinfluenza téren, így magánban is szívesen továbbadom a tanultakat.
Előzmény: Document Link Icon