Téma:kituno papagajos oldal
Készítette:Fegyó
Dátum:2009.02.19, Csütörtök 23:28
Címszó:Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: Válasz: kituno papagajos



Szia !

Beleolvasgattam az oldaladba, gratulálok! Látszik, hogy nagyon érdekel a téma! Néhány észrevételt azért teszek.
Az angolkór: klasszikus esetben, a D3 vitamin hiánya miatt, fiatal egyedeknél kialakuló Ca és P anyagforgalmi probléma, aminek következtében a csontok torzulnak a nem megfelelő elmeszesedés miatt. Az UV-sugárzásnak a D3 vitamin képződésében van jelentősége, ami a Ca bélből történő felszívódásában játszik fontos (közvetett) szerepet. Tehát angolkór kialakulhat egyrészt D3 vitaminhiány miatt (ami relatív kalciumhiányt okozhat), másrészt abszolút kalcium és foszforhiány esetén megfelelő D3 v. szint mellett is.
A mutációknál: szerencsésebb a "vadas szín" helyett vad típusról vagy normál madarakról beszélni.
Sok fajnak az általad említett számnál lényegesen több színváltozata van (akár több száz is kombinációk miatt), persze nyilván az elsődleges vagy primer mutációkra gondolsz.
A felsorolt néhány mutációnál az opalin, rubin és gyöngyös mutációk szinonímái egymásnak, azaz egy mutációra vonatkoznak, az opalinra. Ezt rozellánál rubinnak, nimfánál gyöngyösnek hívják.
A papagájok tartásánál nagyon kiállsz a párban tartás mellett, de szerintem a szaporodás és sok fajnál az odú is legalább ilyen fontos! Több faj igenis igényli az odút még szaporodási időn kívül is! Ja, hogy megvannak nélküle, a párjuk nélkül is simán elvannak, főleg ha a tartási körülmények "optimálisak". Asszem ezek nagyon szubjektív vélemények(hogy mi jó a madárnak!), legalább annyira mint maga a madártartásról alkotott vélemények és elméletek.
Előzmény: Document Link Icon
A teljes téma áttekintése.